Dodaj do ulubionych GP Studio

Teksty

Internetowe slajdowisko 2016

2016.04.03 - 2016.04.06 Polowanie na płazy
Tej wiosny postanowiłem zapolować na żabę moczarową. Najpierw jakieś błądzenie po okolicy, czytanie w internecie. W niedzielne popołudnie (3 kwietnia) byłem na łąkach pod Częstochową i spotkałem pana, który na łąkach szukał poroży, nic nie znalazł, ale niebieskich żab też nie widział. Powiedział, że niedaleko, obok hałdy pokopalnianej, gdzie mają budować autostradę, coś ponoć z ciekawostek przyrodniczych odkryto. No więc podjechał tam i już na początku spotkałem ropuchę szarą (Bufo bufo), ciemno się już robiło, okazy nie wypasione, no ale były.


... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
2016.04.15 - Wiosenne grzybobranie
Dziś bez przygotowania znalazłem się w jednym z parków, miałem zamiar jeździć na rolkach, ale alejki się nie nadawały. Zdjąłem rolki i dałem się wciągnąć białym kwiatkom (okazało się zawilcom gajowym) na ścieżkę pośród krzaków i tam ujrzałem wiele nóżek grzybów bez kapeluszy.

... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
2016.04.22 - Podniebny baranek
Wybrałem się dziś na łąkę koło "mojej" hałdy (http://umapa.pl/DT56y). Żaby żadnej, ani ropuchy. Gdy jednak wchodziłem na łąkę poderwał się żuraw i przeleciał kawałek dalej. Gdy chciałem mu zrobić zdjęcie, poleciał w siną dal. Zdjęcie nadaje się jedynie jako dowód, że tam był. Przez cały czas moich spacerów, coś mi beczało, ni to koza, ni to baran. Próbowałem robić zdjęcia, ale ptak ten latał bardzo szybko. Tu mocno wykadrowana sylwetka na niebie
... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
 
2016.04.29 - Łoś! Gdzie?
No jak to gdzie, na Carskiej Drodze  W jeden z kwietniowych piątków miałem dotrzeć z Warszawy do Ełku, a że nie musiałem się spieszyć, to wcześniej sprawdziłem, jak dużo muszę nadłożyć by zawitać po raz pierwszy na Carską Drogę. Dojechałem od strony Strękowej Góry i zaraz po przejechaniu mostu na Narwi (http://umapa.pl/Gnm06) spotkałem na łące żurawie (grus grus),... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
 

2016.07.27 - Lasy Żerkowsko-Czeszewskie
W czasie pobytu na zastępstwie w Poznaniu, byłem w lasach, w okolicy Czeszewa. Tu zaczyna się droga polna (http://umapa.pl/YBelJ) która wiedzie aż do promu w Czeszewie, który pływa od maja do października i należy do nadleśnictwa w Czeszewie. Ja dotarłem i wróciłem właśnie tą drogą od strony Dębna i Lutyni. W lesie mamy w sumie trzy niewielkie parkingi. Jeden tuż przed mostem przez Lutynię, drugi w połowie dalszej części drogi do promu i ostatni przy promie, i na tym parkingu ja się zatrzymałem. Najpierw poszedłem na Ścieżkę edukacyjną "Stare Dęby". Zaczęła się od starego, zwalonego dębu

 
... Czytaj dalej >>Klik ;)

2016.08.21 - Do trzech sezonów sztuka czyli ostro „zakręczony”
Od dawna chciałem znaleźć i sfotografować tego storczyka, a że kwitnie po wiosennym sezonie i to w Polsce tylko w Karpatach, to trzeba mu poświęcić czas „jesienią” i znaleźć czas by jechać na południe. Pierwszy raz pojechałem jednego roku jesienią, tak w połowie września. Okazało się, że zdecydowanie za późno. Drugi raz próbowałem końcem sierpnia ale też go nie znalazłem. W tym roku pierwszy raz pojechałem 17 sierpnia i nic nie znalazłem. Łąki duże, moje dane niezbyt dokładne. Zdobyłem dokładniejsze dane i nie odpuściłem w tym trzecim sezonie poszukiwań, i podjąłem drugą próbę tego roku.
Wyruszyłem ok. 4 rano i po czterech godzinach dotarłem na miejsce. Tu zmieniłem obuwie, plecaki, wziąłem statyw i wcisnąłem na głowę czapeczkę, i w wyruszyłem na poszukiwania. Jedno miejsce nic, drugie nic, z coraz mniejszą nadzieją docieram do trzeciego i jest jeden, drugi, dużo :-)

... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
 
© Sławomir Maizner