Dodaj do ulubionych GP Studio

Teksty

Internetowe slajdowisko 2018

2018.01.01 - Początek sezonu
Po wielu przymiarkach od września 2017 r. w końcu udało mi się zrobić rekonesans w Puszczy  Darżlubskiej. Najpierw dojechałem kolejką SKM do Wejherowa.
Zapyta ktoś po co 1 stycznia jechać do lasu?
... Czytaj dalej >>Klik ;)

2018.01.15 - Rekonesans
Zanim skończy się okres zimowy, postanowiłem obejrzeć okoliczne lasy, co są warte, dla mnie fotograficznie. Wyruszyłem z domu ok. 14 a doszedłem do przystanku tramwajowego po 2 godzinach.

Najpierw wszedłem na Dębową Górkę, na tyłach Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie na co dzień pracuję. Zobaczyłem ...
... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
2018.01.25 - Marzenie

Jadąc samochodem skorzystałem ze sposobności i zajechałem na miejsce, gdzie chciałbym dotrzeć w czasie kwitnienia wątlika błotnego. Eh, a tu dopiero styczeń.
 
2018.02.26 - Trójmiejski Park Krajobrazowy
Na tę wyprawę wybierałem się już 12 lutego, ale po ówczesnych mrozach przyszła odwilż i stwierdziłem, że nie będę brodził w mokrym śniegu.
Tym razem mróz był spory od porannego -12 C do -8 C w południe, by wieczorem zejść znów do -12 C.
Ode mnie wyruszyłem autobusem 283 do Niedźwiednika. Tu zaczynała się zaplanowana trasa.

... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
2018.03.11 - Trójmiejski Park Krajobrazowy cz. 2
Dokończyłem pętlę sprzed dwóch tygodni (aktualna czerwonym kolorem).

Znów do Niedźwiednika dojechałem autobusem numer 283. W porównaniu do poprzedniej wizyty temperatura podskoczyła o ponad 20 C (czyli z - 10 C do około 12 C). Wystartowałem z przystanku ok. 11 a do tramwaju dotarłem po 5,5 godzinie.

... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
 
2018.03.26 - Wyprawa komórkowa
Zastanawia się może Czytelnik -  Dlaczego taki tytuł wyprawy? 
Bo komórka, była na niej głównym aktorem.
Ale po kolei. Spod szpitala wyjechałem autobusem 283 o godz. 9:43, lecz tym razem nie jechałem na ostatni przystanek w Niedźwiedniku, lecz wysiadłem chwilę wcześniej w Leśnej Górze o godz. 10:07 (czarny ślad)

Gdy autobus odjechał zacząłem przygotowywać się do marszu, sięgnąłem po komórkę i .....

... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
 
2018.04.09 - Przylaszczkowo ;-)
Tym razem zacząłem od jazdy tramwajem do Oliwy. Pogoda tego dnia dopisywała i 10:50 ruszyłem z przystanku ku Lasom Oliwskim, by na ul. Spacerowej wejść na szlak.

Gdy doszedłem do początku wyrwało mi się z ust to samo co u Kung-Fu Pandy ...

... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
2018.05.07 - Rekonesans drugi do Puszczy Darżlubskiej
Wiosna coraz piękniej daje o sobie znać, ruszyłem więc znów do lasu. Pociąg do Wejherowa a potem z buta. W lesie widoczność już ograniczona, bo drzewa obsypane pięknymi, jasnozielonymi liśćmi. Ale pod drzewami można było spotkać różne ciekawostki.

... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
2018.05.16 - Nie odpuściłem ;-)
Na ostatniej wyprawie w Puszczy Darżlubskiej widziałem w lesie wychodzących mnóstwo konwalii majowych. Do Wejherowa jednak za daleko, by jechać tam popołudniu, po pracy. Przypomniałem sobie, że w Rezerwacie Wąwóz Huzarów czytałem na tablicy, że powinny tam być konwalie. Podjechałem więc rowerem

i zacząłem szukać.

... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
2018.06.11 - Łąki Pyzdrskie
Wyprawa planowana od początku wiosny. Pojechać na Łąki Pyzdrskie po ostatniego do mojej kolekcji polskiego storczyka, który w nazwie ma storczyk - storczyka błotnego (Orchis palustris Jacq.)


... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
2018.06.18 i 2018.05.21 - Zawiedzione nadzieje, czyli Mechelińskie Łąki
Na Mechelińskie Łąki powiodły mnie informacje, że występują tam kolejne ze storczykowatych w Polsce - palczyki, których jeszcze mam. Miał być: palczyk bałtycki, traunsteinera i plamisty.
Gdy dotarłem tam w maju odkryłem, że w Mechelinkach mają molo


... Czytaj dalej >>Klik ;)
 
© Sławomir Maizner